Ul. Wróbla 14d, 41-100 Siemianowice Śląskie; telefon - USG: 609 08 08 34

Ultrasonografia - USG

Zdjęcie USG

Badanie ultrasonograficzne w uzasadnionych przypadkach stanowi integralną część wizyty w naszym gabinecie. Najlepszy czas na wykonanie badania przypada na około pierwszą połowę cyklu miesiączkowego bezpośrednio po miesiączce, w szczególnych sytuacjach badanie należy wykonać w drugiej połowie cyklu, 2-3 dni przed miesiączką. W uzasadnionych przypadkach, szczególnie przy podejrzeniu zespołu policystycznych jajników, badanie należy wykonać między 2. a 5. dniem cyklu, czyli jeszcze w trakcie miesiączki.

Wykorzystanie elektronicznej sondy dopochwowej umożliwia doskonałą wizualizację nie tylko narządów miednicy mniejszej, lecz także przepływu krwi w narządach, a w szczególności w guzach miednicy mniejszej, mięśniakach macicy i innych. Badanie powinno być wykonywane z pustym pęcherzem moczowym. Nie jest konieczne szczególne przygotowanie do tego badania.

Badanie USG w trakcie ciąży jest bezpieczne dla płodu. W początkowym okresie ciąży wykonuje się je sondą dopochwową, potem brzuszną. W naszym gabinecie ulrasonograficzne badania prenatalne. Badania przeprowadzamy z wykożystaniem techniki obrazowania przestrzennego – 3D/4D

Obrazy z badań przeprowadzanych w gabinecie mogą być rejestrowane na płytach DVD lub dyskietkach komputerowych. Zdjęcia drukowane są na najwyższej jakości papierze ultrasonograficznym.