Ul. Wróbla 14d, 41-100 Siemianowice Śląskie; telefon - USG: 609 08 08 34

Krioterapia nadżerki szyjki macicy

Zabieg wymrażania wykonujemy w celu usunięcia nadżerek szyjki macicy. Najlepszy czas do przeprowadzenia zabiegu to pierwsza faza cyklu, najlepiej krótko po miesiączce. Można go wykonywać w sytuacjach pewnych pod kątem bezpieczeństwa onkologicznego.

O wyborze tej metody decyduje lekarz po rozmowie z pacjentem, z uwzględnieniem planów prokreacyjnych. Bierzemy pod uwagę wynik badania cytologicznego i występujące dolegliwości zgłaszane przez pacjentkę.

Przygotowanie do zabiegu

Po określeniu wskazań i możliwości wykonania zabiegu przez lekarza pacjentka nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania do zabiegu. Dla wykonania usunięcia nadżerki tą metodą wymagany jest prawidłowy wynik badania cytologicznego. Krioterapia powinna być wykonana bezpośrednio po miesiączce w celu zapewnienia wystarczająco długiego okresu dla wygojenia rany. Pacjentka po zabiegu może powrócić natychmiast do normalnej aktywności zawodowej i fizycznej. Należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych najlepiej do wizyty kontrolnej, która ma miejsce po około 4 tyg. od dnia przeprowadzenia zabiegu, lub przynajmniej przez 3 tyg. po zabiegu. W wyjątkowych sytuacjach w trakcie wykonywania zabiegu występują skurcze macicy powodujące dyskomfort. Można wtedy rozważyć podanie, na życzenie pacjenta, leku przeciwbólowego.